מקרים שאירעו כתוצאה מחולשות המנעולים המכניים

{lang: 'iw'}

גניבת כסף ממדחנים

וומבלי: מפתחות האצטדיון אבדו וגרמו לבהלה

שוטרים איבדו מפתחות במהלך סריקה באצטדיון הלונדוני, המנעולים הוחלפו מיידית. הסקוטלנד יארד: "אין כל בעיה בטיחותית במקום"

רק שלא יגמר באסון. האולימפיאדה בלונדון כבר נמצאת ביומה השלישי, אולם סוגיית האבטחה בבירה האנגלית ממשיכה לספק כאב ראש לא קטן למארגני המשחקים.

אחרי שהחברה שזכתה במכרז לאבטחת המשחקים הודיעה כי לא הצליחה לגייס את הכוחות הנדרשים כדי לעמוד במשימה, הבוקר נודע כי שוטרי לונדון איבדו במהלך השבוע שעבר צרור מפתחות של מספר מתקנים באצטדיון וומבלי, אשר מונה 90 אלף מקומות ומארח את משחקי הכדורגל באולימפיאדה.

"בבוקר יום שלישי, ה-24 ביולי, קציני משטרה שפעלו באיזור אצטדיון וומבלי דיווחו שצרור מפתחות אבטחה, ששימשו אותם כחלק מהסריקות במקום, היו חסרים. שוטרים נוספים הגיעו למקום כדי לסייע בחיפוש אחר המפתחות, אבל דבר לא נמצא", מסר הבוקר (ב') הסקוטלנד יארד.

בכיר בוועדה המארגנת של המשחקים הבהיר כי כל המנעולים הרלוונטיים הוחלפו. הסקוטלנד יארד הרגיע גם כן: "כל הפעולות הדרושות ננקטו באופן מידי כדי לאבטח את כל איזורי המפתח באצטדיון. אין כל בעיה בטיחותית במקום".

 

 

 

גנבי ישראל מציגים: פריצה לבתים בגירסת ההיי-טקשכפול מפתחות מתוחכם

משטרת ישראל מבקשת מהציבור לגלות ערנות בעקבות גילוי שיטת פריצה חדשה לבתים. מתברר שפורצים מתוחכמים עושים שימוש במכשיר שגודלו כמחצית מהתקן דיסק און קי, שמשמש כמצלמה המותקנת על דלת הבית. בעת פתיחת דלת הכניסה על ידי בעל הבית, שולח המכשיר את התמונות לגנבים, שמשתמשים בצילומים כדי לשכפל את המפתח

גנבי ישראל עוברים לשיטות היי-טק. המשטרה חשפה לאחרונה שיטת פריצה חדשנית לבתים, במסגרתה מותקנת בדלת מצלמה זעירה, שמתעדת את המפתח – וכך ניתן לשכפל אותו ולפרוץ לבית.

בלשי משטרת חדרה חשפו את שיטת הפעולה החדשה לאחר שאזרח עירני שם לב כי מתקן זעיר נמצא מתחת לידית הדלת של ביתו. הוא הזעיק את השוטרים, שהגיעו למקום במהירות ובדקו את החפץ.

מחקירה ראשונית התברר כי מדובר במצלמה שמטרתה לצלם את הכנסת מפתח הדירה למנעול, וכך יכולים הפורצים להשתמש בסרט ההקלטה לצורך העתקתו של המפתח וליצירת דגם מותאם אישית משלהם למפתח הבית.

משטרת חדרה חשפה עד כה מספר מקרים בהם עלה החשד כי הפורצים השתמשו בשיטת הפריצה החדשנית, ומסרו כי ישנם עוד אירועים מהם עולה כי נעשה שימוש זהה במכשיר.

עוד עולה מחקירת המשטרה כי הפורצים התמקדו עד כה בדירות בבניינים רבי קומות באזור חדרה, אור עקיבא ופרדס חנה. המשטרה מבקשת מאזרחים שגילו גם בביתם מכשיר כזה ליצור עמה קשר בהקדם לצורך המשך החקירה.

 

גניבת כבלי נחושת

נגב: גנב נחושת בשווי 100 אלף שקל

על פי החשד האיש לא החזיר מפתח "מאסטר" למתקני חברה סלולרית עם סיום העסקתו, והשתמש בו לביצוע הגניבות

קצין ביטחון בחברה סלולרית התלונן במשטרת דימונה על גניבת כבלי נחושת מ-17 אתרים של החברה ברחבי הנגב. בשבוע שעבר נעצר תושב קרית גת (32) בחשד כי ניצל את העובדה שעבד בעבר בחברה שסיפקה שירותים לאותה חברת סלולאר, ולא החזיר את מפתח ה"מאסטר" של אתרי החברה עם סיום העסקתו. במשטרה חושדים כי כשלא מצא עבודה, החל לגנוב נחושת בעזרת המפתח. היקף הנזק נאמד בכ-100 אלף שקל. החשוד נעצר והובא בסוף השבוע שעבר לבית המשפט לדיון בהארכת מעצרו.

 

גניבת כסף ממדחניםמי ראה את החשוד בגניבת כסף ממדחנים?

המשטרה מחפשת אחרי טכנאי המדחנים, משה בן שמעון, שהתבקש להפקיד בבנק כחצי מיליון שקלים עבור החברה שבה הועסק. על-פי החשד, הוא נמלט עם הכסף ומפתחות למדחנים

מסתבר שגם גנבים יכולים לחסוך שקל לשקל. המשטרה מחפשת אחר גבר שעבד כטכנאי מדחנים בחברת "מד-פארק", החשוד כי גנב 500 אלף שקלים ומפתחות של מדחני חנייה.

חוקרי מרחב ציון במשטרת ירושלים מנהלים חקירה ובמסגרתה מנסים להתחקות אחר עקבותיו של משה בן שמעון, בן 27, שעל-פי החשד אחראי לשוד המדחנים.

ביום רביעי האחרון התבקש בן שמעון להפקיד 500 אלף שקלים שנאספו ממדחנים ברחבי הארץ. הוא יצא ממשרדי החברה לבנק כשהוא מלווה בעובד נוסף. כאשר הגיעו השניים לבנק ונעמדו בתור להפקדת הכסף חזר המלווה למשרדי החברה והחשוד נשאר לבדו.

כעבור מספר דקות יצא החשוד מהבנק עם הכסף ועם שני מפתחות מאסטר ייחודיים שבאמצעותם הוא יכול לפתוח כל מדחן וכל מכונת כרטיסי חנייה של החברה בארץ ולרוקן את תכולתם.

 

 

גניבת כסף ממדחניםמתקן מדחנים גנב 170 אלף דולר במטבעות

דמיינו לעצמכם 170 אלף דולר במטבעות של 25, 10 ו-5 סנט - זה הסכום שעל-פי החשד גנב מתקן מדחנים, מדחן אחר מדחן, בתקופה של כשנה במדינת וירג'יניה שבארה"ב.

העיתון "וושינגטון פוסט" דיווח היום (ד') שבעקבות החשד שהתעורר, הגיעו בשבוע שעבר שוטרים לביתו של האיש, וויליאם פל. בחיפוש מצאו חלק גדול מהשלל – בדלי, בגלילים, ואף בספל. "זה די נועז", אמר סמל המשטרה שראם פארד, "מעולם לא איתרתי כסף כה רב בחיפוש בבית".

ממסמכי בית משפט עולה שעובד העירייה, בן 61, נהג לגנוב את הכסף בשעות הלילה המאוחרות, הרבה לפני שעות העבודה שלו. בחסות החשיכה רוקן את המטבעות ממדחנים ברחבי העיר אלכסנדריה ולאחר מכן היה שם את השלל במשאית הפרטית שלו, ומתחיל לעבוד.

פל ניצב בפני שני סעיפי אישום של מעילה ומוחזק במעצר. הוא ביקש מהשופט המקומי למנות לו סניגור ציבורי, משום שלדבריו אין לו כעת כסף לשכור עורך דין. בשנה שעברה הרוויחה העירייה יותר ממיליון דולר מ-1,040 המדחנים שפרשה, אך הבחינה שהסכום אינו עולה על הציפיות. עקב כך התקינה בחשאי מצלמה בכלי הרכב העירוני שבו עשה שימוש פל, וכך נחשפו הגניבות.

המעקב העלה שפל נהג לרוקן בין מדחן אחד ל-24 מדחנים ביום, כאשר כל אחד הכיל כ-80 דולרים. בסך הכל גנב מטבעות במשקל של לפחות ארבע טונות. לא ברור עדיין על מה ביזבז פל את הכסף שגנב. "הוא לא בחור טיפש", אמר פארד, "נראה שהוא פשוט היה חמדן".

 

 

איפה המפתח?המפתח לפקק

ב"נתיבי איילון" איבדו אתמול את המפתח לרמזור. התוצאה: אלפי נהגים נתקעו בקטע הכביש שנפתח באותו יום ממש, בשל תזמון לקוי ברמזור

פתיחה חגיגית: הנהגים שביקשו אתמול לחנוך את הקטע החדש של איילון צפון – בין מחלף שבעת הכוכבים לדרך בגין בהרצליה – מצאו את עצמם תקועים בפקק גדול, שנמשך כארבע שעות.

הסיבה לפקק האדיר היתה קידוד לא נכון של הרמזור בירידה מהכביש לדרך בגין, שגרם לאור ירוק קצר מאוד. מהשעה שלוש בצהריים החלו המכוניות לעמוד

במקום, ונהגים שניסו "לחתוך" את הפקק בנסיעה בניגוד לכיוון התנועה רק הוסיפו לבלגן.

בנתיבי איילון ניסו להאריך את משך הרמזור, אבל אז התגלתה בעיה חדשה: המפתח לקופסת השליטה של הרמזור נעלם. "כל הניסיונות לאתר את המפתח עלו בתוהו", סיפר אתמול אריה בר, מנכ"ל "נתיבי איילון". "בינתיים הפקק הלך וגדל, ולמקום הוזעקה משטרת גלילות, שכיוונה את התנועה באופן ידני. לאחר כארבע שעות השתחרר מעט הפקק. בינתיים הוריתי לפרוץ אל קופסת השליטה ולשנות את הוויסות של פעולת הרמזור".